ندای لرستان

آخرين مطالب

رکورددار بارش های کشور کدام استان است؟ | وضعیت 8 استان پس از دریافت هشدار بارندگی  | بسته شدن راه ارتباطی 1100 نفر در لرستان | یخبندان معابر تهران اجتماعي

رکورددار بارش های کشور کدام استان است؟ | وضعیت 8 استان پس از دریافت هشدار بارندگی  | بسته شدن راه ارتباطی 1100 نفر در لرستان | یخبندان معابر تهران
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - به گزارش همشهری آنلاین، سازمان هواشناسی در تازه ترین گزارش به تشدید بارش در هشت استان و آبگرفتگی معابر و نیز افزایش ارتفاع موج در آب‌های جنوب کشور به بیش‌ از 2 متر هشدار داد و در نتیجه تا غروب دوشنبه 29 آبان حداقل در استان خوزستان، کردستان، ایلام و لرستان آبگرفتگی معابر و منازل و انسداد برخی جاده ها سبب ایجاد اختلال در زندگی شهروندان شده است.
امروز بیشینه بارش در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال غرب فارس، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، جنوب همدان و ارتفاعات البرز مرکزی بوده و سه شنبه (30 آبان‌ماه) و بیشینه بارش در استان‌های خراسان شمالی، گلستان، شرق مازندران، ارتفاعات البرز شرقی و ارتفاعات زاگرس مرکزی رخ می‌دهد.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که بارش باران در بسیاری از شهرهای خوزستان سبب آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل ها شده و خساراتی در پی داشته و گزارش‌های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی کشور نشان می‌دهد که هم اکنون بارش باران در بسیاری از مناطق غربی کشور به ویژه خوزستان ادامه دارد.
خوزستان رکورد دار بارش‌های شبانه روزگذشته کشور/ ارتفاع بارش در «شوش» به 59 میلیمتر رسید آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های هواشناسی کشور نشان می دهد که تا پیش از ظهر امروز بیشترین بارش 24 ساعته با میزان 59 میلی متر از ایستگاه سینوپتیک «شوش» در خوزستان گزارش شده است.
بیشترین بارش‌های ایستگاه های هواشناسی کشور در شبانه روز منتهی به پیش از ظهر امروز به ترتیب مربوط به شوش با 59، حسینه خوزستان 54، «پاوه» در کرمانشاه 52، «صفی آباد دزفول» خوزستان 49، «ایلام» 43 و «جوانرود» 42 میلی متر بود.
آبفا و شهرداری اهواز در حال تلاش برای مدیریت سیلاب و جلوگیری از ورود خسارت به شبکه های زیربنایی شهر و منازل مسکونی هستند؛ حجم آب و بارشی که از صبح با آن مواجه بودیم آنقدر زیاد بود که مناطق مختلف اهواز را دچار آبگرفتگی کرد اما با گذشت زمان وضعیت بسیاری از این مناطق مطلوب و آب از مناطق تخلیه شده است.
تلاش برای جلوگیری از ورود آب به منازل شهروندان در اهواز رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به آبگرفتگی معابر از تلاش برای جلوگیری از ورود آب به منازل شهروندان خبر داد.
ابراهیم قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حجم بارندگی که از دیشب تاکنون رخ داده است، با دستور شهردار و اعضای شورای شهر اهواز ماموریت تخلیه و روان‌سازی آب در خیابان ادهم توسط این سازمان و با نظارت مستقیم خدمات شهری شهرداری آغاز شده است.
آبگرفتگی خیابان‌های سنندج پس از بارندگی ورود سامانە بارشی از دوشنبە شب بە استان کردستان و ورود ابرهای باران‌زا، شوق توام با نگرانی آبگرفتگی خیابان‌ها و کوچەهای شهر را بە دنبال داشت.
شروع بارش رگباری باران پاییزی در استان کردستان بە ویژە شهر سنندج، داستان آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها و کوچەها را بار دیگر تکرار کرد و در برخی از نقاط مشکل تردد را دشوار کرد.
ایجاد آبگرفتگی در برخی از نقاط شهر سنندج بار دیگر انگشت اتهام سنندجی‌ها را بە سوی شهرداری‌ دراز کرد، بە گونەای کە این موج نارضایتی بە فضای مجازی هم کشیدە شد و شهروندان با انتشار عکس و فیلم‌هایی از آبگرفتگی برخی خیابان‌ها خبر دادند.
هشدار وقوع سیلاب در پایاب سدهای کردستان مدیرعامل شرکت آب منطقەای استان کردستان گفت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی و اعلام کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها محتمل است.
آرش آریانژاد اظهار کرد: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی و اعلام کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان مبنی بر وقوع بارندگی‌های قابل توجه در روزهای پیش رو، وقوع سیلاب در رودخانه های استان خاصه پایاب سدها، بسیار محتمل می‌باشد.
بارش برف گردنه تته در کردستان را مسدود کرد رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سروآباد گفت: گردنه تته در محور ارتباطی سروآباد به پاوه تا اطلاع ثانوی مسدود خواهد بود.
سید محمد علی فرخ‌نژاد اظهار کرد: هم اکنون وضعیت بارش‌ها در گردنه تته شدید است و با توجه به وجود مه غلیظ و تداوم بارش‌ها و کولاک، گردنه تته محور سروآباد نودشه پاوه تا اطلاع ثانوی مسدود خواهد بود.
ویدیو/ ورود سیلاب به خانه ایلامی‌ها در پی بارش شدید باران بارش باران‌های سیل‌آسا در ایلام، باعث وارد شدن سیلاب به خانه‌های مردم شهر ایلام شده است و جمعیت هلال احمر استان با حضور در خانه‌هایی که آسیب دیده‌اند، برای تخلیه این سیلاب‌ها و گل و لای در تلاش است.
هواشناسی استان ایلام اما همچنان باران‌های شدید و سیلابی برای این منطقه پیش‌بینی کرده است.
چند توصیه‌ی رئیس پلیس راه استان ایلام به رانندگان در روزهای بارانی سرهنگ ابوالفضل کهزادی، رئیس پلیس راه استان ایلام اظهار کرد: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش باران در اکثر جاده‌های استان ایلام پیش‌بینی شده که این امر وضعیت متفاوت و خاصی را برای سفرهای بین شهری ایجاد می کند.
تمام مقاطع تحصیلی و دانشگاه های سراسر استان ایلام غیرحضوری شد بر اساس اطلاعیه ستاد بحران و مدیریت آموزش پرورش استان، با توجه به شدت بارندگی، تمامی مدارس و دانشجویان در سراسر استان غیرحضوری و در بستر شاد برگزار می گردد.
هشدار قرمز هواشناسی با ورود سامانه بارشی در کهگیلویه و بویراحمد هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به ورود یک سامانه بارشی قوی از روز دوشنبه در برخی مناطق این استان هشدار قرمز صادر کرد.
علی کرمی، مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به رصد نقشه های هواشناسی از بعدازظهر روز دوشنبه 29 آبان ماه 1402 تا بامداد روز سه شنبه بارش های شدیدی این استان را فرا خواهد گرفت.
وی اظهارکرد: این سامانه بارشی بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخته‌ها همچون خطوط انتقال برق و ...، تخریب تاسیسات و سازه‌های واقع در حریم و بستر رودخانه‌ها و تخریب سازه‌های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید را در پی دارد.
رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهارکرد: شدت بارش‌ها در برخی مناطق استان در حد هشدار قرمز خواهد بود؛ با خروج این سامانه بارشی از جو استان کاهش دمای شبانه و در برخی نقاط مه انتظار می‌رود.
شهر لنده با 32.2 میلیمتر شاهد بیشترین بارندگی درکهگیلویه و بویراحمد رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهر لنده با 32.2 میلیمتر شاهد بیشترین بارندگی در سامانه اخیر تا ساعت 12.30 دقیقه امروز دوشنبه در استان بوده است، خاطرنشان کرد: این سامانه در لیکک 27، دهدشت 16.2و امامزاده جعفر 12.6 میلیمتر بارندگی داشته است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از لغو ماموریت و مرخصی مدیران در پی صدور هشدار قرمز هواشناسی در استان خبر داد.
علیرضا نیکروز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: با توجه به ورود سامانه بارشی به جو استان و پیش بینی مبنی بر بارش‌های رگباری و شدید، هشدار سطح قرمز هواشناسی در استان صادر شده است و بارندگی‌ها تا اوایل روز سه شنبه در استان ادامه دارد.
تردد در گردنه چری و عسل‌کشان تنها با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر بارش برف در گردنه چری و عسل‌کشان گزارش شده که افراد محلی در صورت تردد از این محورها، باید زنجیرچرخ داشته باشند.
روح‌الله غلامی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در همه محورهای استان بارش باران وجود دارد، اظهار کرد: همه محورهای استان باز و به دلیل بارش باران لغزنده هستند. در حال حاضر بارش برف در گردنه چری و عسل‌کشان شهرستان کوهرنگ بوده که افراد محلی در صورت لزوم، باید با زنجیرچرخ اقدام به تردد کنند.
آماده‌باش دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی در چهارمحال و بختیاری مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با اشاره به صدور هشدار قرمز سازمان هواشناسی برای استان، گفت: اعلام آماده‌باش استانی و شهرستانی انجام شده و همه دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی از جمله راهداری، هلال احمر و اورژانس در آماده باش کامل قرار دارند.
خسرو کیانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به صدور هشدار قرمز سازمان هواشناسی برای چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری از جمله استان‌های کشور است که تحت تاثیر سامانه بارشی قرار گرفت، به طوری‌که از نیمه شب گذشته و بامداد امروز این سامانه وارد استان شده و همچنان با شدت و ضعف در سطح استان فعال است.
بیشتر مناطق چهارمحال و بختیاری از بارش باران بهره‌مند می‌شوند معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش ها در سطح استان آغاز شده است و برای بیشتر مناطق استان بارش باران وجود دارد.
معصومه نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز بارش‌ها در استان و صدور هشدار نارنجی از سوی اداره‌کل هواشناسی، اظهار کرد: بارش‌ها در سطح استان آغاز شده است، البته اواخر وقت دیشب شاهد بارش‌ها در منطقه کوهرنگ بودیم.
وی افزود: شدت فعالیت این سامانه بارشی از اواسط امروز تا اواخر امشب خواهد بود که طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته رگبار و رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید لحظه‌ای، بارش برف در مناطق سردسیر و ارتفاعات، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها برای امروز به خصوص در مناطق کوهرنگ، اردل، فارسان، غرب بن، شمال غرب شهرکرد، لردگان، کیار، فارسان، خانمیرزا، بخش‌هایی از فلارد و جنوب بروجن دور از انتظار نخواهد بود.
هشدار نارنجی هواشناسی برای هرمزگان صادر شد مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بر اساس اعلام اداره‌کل هواشناسی هرمزگان انتظار می‌رود شاهد تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق هرمزگان از صبح امروز (دوشنبه) تا اواخر وقت روز سه‌شنبه باشیم.
وی ادامه داد: احتمال رگبار شدید باران و رعد و برق همراه با تندباد لحظه‌ای در مناطق غربی هرمزگان، جزایر غربی و برخی مناطق مرکزی و شرقی و حتی محدوده تنگه هرمز وجود دارد؛ به عبارتی شاید بتوان گفت تمام شهرستان‌های هرمزگان به غیر از جاسک در زمان فعالیت این سامانه بارشی متأثر می‌شوند.
هشدار وضعیت قرمز در لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان باتوجه به هشدار وضعیت قرمز هواشناسی در استان‌های غرب کشور بر لزوم آماده‌باش تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان در لرستان تاکید کرد.
400 نیروهای راهداری لرستان در حالت آماده باش قرار دارند مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از آماده‌باش و حضور گشت‌های این راهداری در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.
مرتضی شیروانی 29 آبان با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال اعلام هشدار سطح قرمز هواشناسی 400 نیروهای راهداری در حالت آماده‌باش قرار دارند.
قطع راه ارتباطی 1100 نفر از اهالی روستاهای شهرستان معمولان فرماندار معمولان از قطع راه ارتباطی 1100 نفر از اهالی روستاهای این شهرستان خبر داد.
محمد ناظری 29 آبان در بازدید از پل ارتباطی روستای بن لار شهرستان معمولان بیان کرد: پل موقت مونه روستای بن لار بر اثر بارش باران قطع شده است.
وی افزود: بر اثر بارش شدید باران پل موقت مونه روستای بن لار به زیرآب رفت و مسیر ارتباطی 1100 نفر از اهالی این روستا قطع شد.
یخبندان معابر تهران از چهارشنبه اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به بارش باران و برف در استان، از یخبندان معابر از بامداد چهارشنبه (اول آذرماه) در پی کاهش دما خبر داد.
بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی از بعد از ظهر امروز تا فردا (29 و 30 آبان‌ماه) با عبور سامانه بارشی در بیشتر نواحی استان، آسمان نیمه ابری تا ابری و مه آلود، در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید به‌ویژه در نیمه جنوبی استان، در نیمه شمالی استان بارش باران و برف، در ارتفاعات بارش برف، گاهی کولاک برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.
کاهش محسوس دما در سطح استان از 7 تا 12 درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود که از بامداد چهارشنبه (اول آذرماه) با یخبندان معابر همراه خواهد بود. فیروزکوه با کمینه دمای 2- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.
به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی در اخرین خبر با صدور هشدار نارنجی‌رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی در گزارش خود تشریح کرده، وقوع رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در نقاط سردسیر و ارتفاعات بارش برف و کولاک امروز (29 آبان‌ماه) در آذربایجان شرقی، البرز، تهران و شمال سمنان و فردا (30 آبان‌ماه) در لرستان، هرمزگان، ارتفاعات سمنان، جنوب بوشهر و جنوب شرق فارس پیش‌بینی می‌شود.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش سرعت وزش باد تا 28 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا 2 متر در سواحل و بیش از2 متر در فراسواحل سه‌شنبه (30 آبان‌ماه) برای مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان در خلیج فارس، چهارشنبه (1 و 2 آذرماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، جمعه و شنبه (3 و 4 آذرماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.
صبح امروز، 29 آبان نیز هواشناسی اعلام کرده بود: امروز بیشینه بارش در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال غرب فارس، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، جنوب همدان و ارتفاعات البرز مرکزی است.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا عنوان کرده بود: سه شنبه (30 آبان‌ماه) سامانه بارشی در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب ارتفاعات و دامنه‌های البرز، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور فعالیت خواهد داشت و بیشینه بارش در استان‌های خراسان شمالی، گلستان، شرق مازندران، ارتفاعات البرز شرقی و ارتفاعات زاگرس مرکزی رخ می‌دهد.
به گفته ضیاییان چهارشنبه (اول آذرماه) بارش در بخش‌هایی از شمال شرق کشور، سواحل شرقی و ارتفاعات شرقی البرز ادامه خواهد داشت و در اواخر وقت سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.
کد خبر 809116 برچسب‌ها سیل برف سازمان هواشناسی باران

لینک کوتاه:
https://www.nedayelorestan.ir/Fa/News/919752/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزی به میزبانی لرستان

افزایش 11 درصدی جابه‌جایی مسافران با ناوگان حمل‌ونقل عمومی لرستان

سر به راهی ابرپروژه ریلی کشور در لرستان

کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس

لرستان دارای فضایی مناسب برای توسعه فناوری و نوآوری است

چهارمین نشست شوراهای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب

کاهش 40 کیلومتری گردش‌های اضافی شهروندان با بهره‌برداری از 5 پروژه راهگشای عمرانی

تمرکز «نشر شهر» بر برندسازی موضوع شهر و شهروندی است

شهرداری تهران از سقف تولید و توزیع آسفالت عبور کرد/ ضرورت ارائه متمم به شورا برای اضافه تولید آسفالت

شهرداری تهران از مجموعه سعدآباد شکایت کرد/ دستور بازدید مجدد از محوطه کاخ برای جلوگیری از تداوم قطع درختان

شهرنگار|چرا در فصول سرد سال آلودگی هوا بیشتر احساس می‌شود؟

آشنایی با قابلیت‌های سامانه «من شهردارم»

جوی آرام و آسمانی صاف در لرستان

توسعه کشت سودآور زرشک در لرستان

شهرنگار | ساخت تفرجگاه جدید در گودال‌های شنی

چهارمین نشست شوراهای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب برگزار شد

صدور مجوز برداشت از معدن شن و ماسه برای شهرداری خرم‌‌آباد

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای لرستان

تشریح آخرین وضعیت دبی چشمه‌ها و آب‌های زیرزمینی لرستان

سنگینی بافت فرسوده روی شانه‌های شهر

برپایی اردوی تیم ملی بوکس در خرم‌آباد

اعزام مصدوم حادثه راه‌آهن لرستان از طریق جت فانتوم به تهران

علیرضا افتخاری: از صدا و اثر من در آلبوم «قاسم هنوز زنده ست» سوءاستفاده شده است/ از حوزه هنری شکایت می کنم/ ویدئو

حجت اشرف زاده؛ از ماه و ماهی تا ستاد روحانی

علیرضا افتخاری: از صدا و اثر من در آلبوم «قاسم هنوز زنده ست» سؤاستفاده شده است/ از حوزه هنری شکایت می کنم/ ویدئو

از ماه و ماهی تا ستاد روحانی/ ویدئو

حادثه رانندگی در جاده خرم‌آباد - پلدختر یک فوتی برجای گذاشت

پیگیری برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام اقتصادی لرستان

افزایش 11 درصدی جابجایی مسافران با‌ ناوگان حمل‌ونقل عمومی لرستان

افزایش جابجایی مسافران با‌ ناوگان حمل‌ونقل عمومی در لرستان

افزایش جابجایی مسافر با‌ ناوگان حمل‌ونقل عمومی در لرستان

افزایش 11 درصدی جابه‌جایی مسافر از طریق ناوگان عمومی لرستان

لزوم ارتباط دو سویه با کانون‌های تبلیغاتی در حوزه ارتقاء فرهنگ عمومی شهر

خانه کشتی خرم آباد بعد از یک دهه نامگذاری شد

اجرای طرح تاریخ شفاهی دفاع مقدس در لرستان

تصادف در خروجی خرم آباد به پلدختر یک کشته بر جا گذاشت

تحول اقتصادی در پروژه‌های نیمه تمام لرستان ایجاد می‌شود

مصدوم حادثه راه‌آهن لرستان به تهران اعزام شد

قول مساعد بانک پاسارگاد در پشتیبانی طرح‌های اقتصادی استان

بیشتر مناطق گردشگری و تاریخی لرستان فاقد زیر ساخت‌ هستند

برخورد 2 قطار در لرستان پنج مصدوم برجای گذاشت

پویش نذر خون رهروان فاطمی در لرستان آغاز شد

فرزندان شهدا بهترین مروجان فرهنگ ایثار هستند

کنسرت رفتن در ایران چقدر آب می‌خورد؟

اعزام مصدوم حادثه راه‌‌آهن لرستان از طریق جت فانتوم به تهران

پرونده بیش از 2هزار متقاضی در کمیسیون احراز جانبازی شهرستان‌های تهران بررسی شد

ون‌کافه‌ها چطور مجوز بگیرند؟

بهسازی و نوسازی بیش از هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده لرستان

مهار حریق تراکتور کشاورزی توسط آتش‌نشانان لرستانی

شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ارزشی‌ترین ستادهای کشور است