ندای لرستان

آخرين مطالب

واحد تحقیق و توسعه صنایع استان لرستان تاسیس کنند اجتماعي

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - جلسه نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با پارک فناوری لرستان، اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع صبح امروز در محل اتاق بازرگانی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار استان‌ها خبرگزاری دانشجو ، جلسه نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با پارک علم و فناوری لرستان، اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و بنگاه‌های اقتصادی لرستان صبح امروز در محل اتاق بازرگانی برگزار شد.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در این جلسه درباره رفع موانع تولید گفت: در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، بانک‌ها از سرمایه گذاری منع شده اند. اما در صورتی که صنایع بزرگی تعطیل و نیمه تعطیل برای رفع مشکلات خود با شرکت‌های دانش بنیان قرارداد منعقد کنند، علاوه بر برخورداری از اعتبارات مالیاتی تحقیق و توسعه، صندوق نوآوری و شکوفایی از آن‌ها حمایت می‌کند و در اینصورت بانک‌ها می‌توانند در سرمایه گذاری ورود کنند.
روح الله ذوالفقاری ابراز امیدواری کرد، این بستر منجر به احیاء صنایع تعطیل و نیمه تعطیل استان لرستان و توسعه قابل ملاحظه‌ای در لرستان شود.
فرهاد نامداری، سرپرست پارک علم و فناوری لرستان در این خصوص گفت: با توجه به ظرفیت علمی و فناوری موجود در استان، پارک علم و فناوری لرستان آمادگی لازم برای ارتباط با صنایع استان در این خصوص را دارد.
صنایع استان لرستان واحد تحقیق و توسعه تاسیس کنند
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور اظهار داشت: در قوانین جدید برای صادرات مواد خام تعرفه‌های گمرکی و مالیاتی تعریف شده است و درآمد‌های حاصل از این محل در بستر بخش خصوصی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان صرف خواهد شد. در این صورت اگر صنایع استان لرستان واحد تحقیق و توسعه نداشته باشند، عملاً مالیات‌های پرداخت شده در لرستان به سوی دیگر استان‌های کشور که دارای شرکت‌های دانش بنیان بیشتری هستند سرریز می‌شود.
روح الله ذوالفقاری افزود: همچنین در خصوص واردات کالا‌هایی که مشابه داخلی دارند، وضع به همین شکل است؛ لذا لازم است بنگاه‌های صنعتی استان لرستان با کمک واحد‌های فناور و اعضای هیئت علمی به سمت ایجاد واحد‌های تحقیق و توسعه و فعالیت‌های دانش بنیان روی آورند.
سرپرست پارک علم و فناوری لرستان گفت: این پارک مکاتبات و پیگیری زیادی برای استقرار کارگزار بومی دانش بنیان در استان انجام داده و در صورت همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشکل کارگزاری بومی حل می‌شود و ظرف چند ماه آینده روند بررسی تقاضای دانش بنیان در استان تسریع خواهد شد.
تزریق نقدینگی، لیزینگ خرید و معافیت مالیاتی از تسهیلات خرید محصولات شرکت‌های دانش بنیان
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی به همراه قانون جهش تولید دانش بنیان فرصت‌های بی‌نظیری را در اختیار صنایع و تولیدات دانش بنیان قرار داده است.
روح الله ذوالفقاری عنوان کرد: تزریق نقدینگی مورد نیاز جهت انجام قرارداد‌های بنگاه‌های اقتصادی با شرکت‌های دانش بنیان، لیزینگ خرید محصولات دانش بنیان و اعتبارات مالیاتی را ازجمله مزایای قانونی همکاری با شرکت‌های دانش بنیان است.
وی تشریح کرد: اگر بنگاه‌های اقتصادی و صنایع لرستان با شرکت‌های دانش‌بنیان قرارداد کاری منعقد کنند، صندوق نوآوری و شکوفایی کشور منابع مالی مورد نیاز انجام پروژه را تأمین می‌کند و صنایع از تزریق نقدینگی قبل از تحویل کار بی نیاز می‌شوند.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور اظهار داشت: در صورتی که صنایع استان از محصولات شرکت‌های دانش بنیان خریداری کنند، صندوق نوآوری و شکوفایی خرید این محصولات را به صورت اقساط تا سقف 36 ماه با نرخ ترجیحی حدود 10 درصد برای صنایع لیزینگ می‌کند.
روح الله ذوالفقاری ادامه داد: با توجه به ماده 11 قانون جهش تولید، معادل هزینه‌هایی که صنایع در حوزه تحقیق و توسعه انجام دهند و یا در نهاد‌های مربوط به حوزه علم و فناوری از جمله صندوق پژوهش و فناوری لرستان سرمایه گذاری کنند؛ به عنوان اعتبار مالیاتی با قابلیت انتقال به سنوات آتی منظور می‌گردد.
فرهاد نامداری سرپرست پارک علم و فناوری لرستان ابراز امیدواری کرد، با استفاده از ظرفیت‌هایی که در قوانین بالادستی دیده شده است، همکاری نمایندگان صندوق نوآوری و فناوری کشور و پای کار آمدن فعالان اقتصادی استان؛ تغییرات مثبتی را در توسعه فناوری در واحد‌های تولیدی و صنایع لرستان داشته باشیم.
ضمانت نامه‌های صندوق پژوهش و فناوری لرستان مورد قبول کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی
معاون معاونت تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور اظهار داشت: ضمانت نامه‌هایی که از سوی صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان صادر شوند از نظر قانونی به اندازه ضمانتنامه‌های بانکی معتبر هستند و ارزش قانونی دارند.
روح الله ذوالفقاری بیان کرد: سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان زیبنده این استان نیست و اگر صنایع استان لرستان برای تأمین نقدینگی صندوق پای کار بیایند، و آن را تقویت کنند، صندوق نوآوری و شکوفایی کشور تا 11 برابر منابع تأمین شده به صندوق پژوهش و فناوری لرستان تزریق می‌کند و قطعاً این کمک شایانی به توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری استان خواهد کرد.
معاون معاونت تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور تشریح کرد: به ازای هر واحد سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری لرستان بر روی طرح‌های پژوهشی یا فناوری استان، صندوق نوآوری و شکوفایی کشور معادل 4 برابر آن سرمایه‌گذاری خواهد نمود.
سرپرست پارک علم و فناوری لرستان بیان کرد:صندوق پژوهش و فناوری در سال 1398 فعالیت خود را به صورت قانونی آغاز کرده و پارک علم و فناوری لرستان با 34% سهام، عمده‌ترین سهام دار این صندوق است.
فرهاد نامداری ابراز امیدواری کرد با سرمایه گذاری صنایع استان در صندوق پژوهش و فناوری لرستان، منابع خارج از استان به سمت فعالیت‌های پژوهشی و فناوری استان جذب شود.

لینک کوتاه:
https://www.nedayelorestan.ir/Fa/News/254467/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شروع برداشت انگور از سطح تاکستان های لرستان

غربالگری سطح بینایی دانش آموزان دلفان و سپیددشت

تحقق 108 درصدی بودجه شهرداری/ از خرید ماشین آلات تا آسفالت معابر

خودروی قاچاق هفت میلیارد تومانی در پلدختر توقیف شد

اصلی‌ترین مطالبه مردم پلدختر استقرار دولت سیزدهم در این شهرستان است / دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات، این بار در پلدختر

یک کشته و سه مصدوم در حادثه رانندگی در محور تربت‌حیدریه-فریمان

کشف 100 کیلوگرم مواد مخدر شیشه در هنگ مرزی تایباد

تصادف پراید و پژو در منطقه کهریز با چهار مصدوم

تهدید جان مردم از سوی نمایشگاه بین‌المللی/ قوه قضاییه ورود کند

واکنش شهرداری منطقه 5 به خبر قطع 74 اصله درخت

توقیف کامیون ولوو 70 میلیاردی قاچاق در پلدختر

حفر چاه در بروجرد جان دو برادر را گرفت

صدور مجوز تربیت دستیاری تخصصی زنان و زایمان در لرستان

غربالگری بینایی نیازمندان در مناطق محروم لرستان/ متخصصان فارابی به لرستان می‌آیند

پیش بینی برداشت سه هزار و 800 تن انگور از باغات لرستان

روزانه برق 20 تا 25 اداره پرمصرف لرستان قطع می‌شود

بهره‌برداری از کارخانه آهک هیدراته پلدختر، اشتغال تعدادی از جوانان را فراهم می‌کند

سارق حرفه‌ای در خرم‌آباد دستگیر شد

دیدار رئیس فدراسیون نابینایان با سرپرست ورزش و جوانان لرستان

شمار جانباختگان کرونا در لرستان به 2 هزار و 876 نفر رسید

نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی کیش برگزار می شود

ارتقاء سطح پاسخگویی به مطالبات مردمی با تشکیل میز خدمت

غربالگری بینایی نیازمندان در مناطق محروم لرستان

کشف پارچه قاچاق در محور پل زال-خرم‌آباد

مرگ دو برادر بر اثر حفر چاه در بروجرد

ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهر پلدختر طی روزهای آینده افتتاح می‌شود

امضای تفاهم‌نامه همکاری شهرداری با انجمن سازندگان مسکن و ساختمان

دیدار اعضای شورای عالی استان‌ها با شهردار تهران

تدوین سند اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان /ثبت اشتغال دستگاه‌های اجرایی در سامانه رصد

اوقات فراغت و فرصت مهارت افزایی کودکان

جهاد دانشگاهی لرستان کار جهادی را با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری انجام داده است

شناسایی افراد خلاق هر محله برای حمایت و ایجاد اشتغال در لرستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان منصوب شد

آغاز برداشت انگور در تاکستان‌های لرستان

8 سانتی‌متر به سرانه ورزشی لرستان اضافه می‌شود

موفقیت شهرداری منطقه 12 در کسب رتبه عالی در مصرف آب

برپایی موکب "زندگی حسینی" در فلکه دوم نیروی هوایی

آغاز عملیات اجرایی شاخه غربی بزرگراه یادگار امام(ره) در آینده نزدیک

222 بیمار کرونایی در مراکز درمانی لرستان بستری هستند/ فوت یک نفر

کشف 490 حلقه لاستیک قاچاق در دلفان

صرفه‌جویی 10 هزار مگاواتی مصرف برق در لرستان به صورت روزانه

تحقق 6 هزار میلیارد تومان از منابع مالی غیر نقد

درخواست ورود رئیس جمهور به موضوع عدم برگزاری نمایشگاه‌های پرازدحام در شهر/افزایش 3.5 میلیون نفری مسافران درون شهری با بازگشایی مدارس

دمای هوا در لرستان کاهش می یابد

پیشرفت 36 درصدی عملیات احداث میدانگاه جهاد

نشست صمیمانه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اصحاب رسانه

مراسم امضا تفاهم‌نامه واگذاری زمین دپوی خط 10 مترو

شستشوی ویژه تمامی مخازن زباله در ناحیه یک منطقه 21

لرستان در پذیرایی از زوار اربعین همیشه پیشتاز است/ استقرار 21 موکب در نجف و کربلا

تسهیلات باید منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود