ندای لرستان

آخرين مطالب

ماجرای روستای قبله در استان لرستان چیست؟ مقالات

ماجرای روستای قبله در استان لرستان چیست؟
  بزرگنمايي:

ندای لرستان -

ندای لرستان


گروه استان‌ها- این روزها رسانه‌های ضد انقلاب با دروغ پردازی سعی در ایجاد درگیری و اعتراضات در روستای «قبله» در شهرستان کوهدشت کرده‌اند. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد ، در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر و بلافاصله توسط رسانه‌های ضد انقلاب به طور گسترده بازنشر داده شد. در این کلیپ عنوان شده در سیل سال 98 تعداد 40 واحد مسکونی در روستای «قبله» بخش طرهان شهرستان کوهدشت دچار خسارت و تخریب می‌شود و بنیاد مسکن استان لرستان جهت ساخت این واحدهای مسکونی با فرستادن پیمانکار به منطقه، پس از طی مراحل قانونی دریافت تسهیلات و گرفتن کارت‌های پرداخت اقساط تسهیلات متقاضیان برای ساخت این واحدها، تاکنون اقدامی جهت ساخت واحدهای مسکونی روستائیان انجام نداده است.
به همین منظور سراغ مسئولان بنیاد مسکن استان لرستان رفتیم تا در جریان واقعیت ماجرا قرار بگیریم.
مسعودرضایی مدیرکل بنیادمسکن استان لرستان در این رابطه درگفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با بیان اینکه این خبر از اساس نادرست و بی پایه است و واحدهای مسکونی روستای قبله بخش طرهان شهرستان کوهدشت در سیل سال 98 دچار خسارت نشده‌اند اظهار داشت: با توجه به اینکه ساخت مسکن محرومین یکی از رسالت‌ها و مهمترین فعالیت‌های بنیاد مسکن به شمار می‌رود و براساس تفاهمنامه سه جانبه فی مابین سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری مورخ 23 مهر ماه سال 98 که حدود هشت ماه از سیل سپری شده بود مقرر شد 2000 واحد مسکن محرومین در سراسر استان از جمله 35 و احد مسکونی در روستای قبله بخش طرهان شهرستان کوهدشت ساخته شود.
بنیاد مسکن تسهیلات را به حساب متقاضیان واریز می‌کند نه پیمانکار
وی افزود: جهت ساخت هر واحد مسکن محرومین 40 میلیون تومان از تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی و 25 میلیون تومان کمک بلاعوض سازمان برنامه و بودجه متناسب با پیشرفت کار ساخت و ساز به صورت اقساطی آزاد سازی و به حساب متقاضیان و مالک واریز می‌شود نه پیمانکار و اینکه در کلیپ منتشر شده ادعا می‌شود کارت دریافت تسهیلات از متقاضیان گرفته شده است واقعیت ندارد و دادن کارت به پیمانکار براساس توافق میان متقاضیان یا همان کارفرما و پیمانکاربوده و بنیاد مسکن در این زمینه هیچ نقشی ندارد.
مدیرکل بنیادمسکن لرستان عنوان کرد: بر اساس بررسی همکاران شهرستان، پیمانکار واحدهای مسکونی روستای قبله طی سه مقطع زمانی و سه قیمت توافقی قرارداد ساخت 35 واحد مسکن محرومین را با مالکین به‌عنوان کارفرما تنظیم کرده‌اند و در دو قرارداد ساخت 20 واحد مسکونی با قیمت هرمتر زیر بنا توافق کرده‌اند که تقریباً واحدها به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند ولی در قرارداد ساخت 15 واحد مسکونی که با قیمت مقطوع هر واحد 65 میلیون تومان بوده که به علت گرانی مصالح بین متقاضیان و پیمانکار مشکلاتی به وجود آمده است البته در همین 15 واحد نیز بخش زیادی ار کار انجام شده و تنها سه واحد در مرحله فنداسیون بوده است.

ندای لرستان

وام مسکن روستایی 200 میلیون تومان می‌شود رئیس بنیاد مسکن انقلاب: تمامی واحدهای مسکونی روستای «دهگاه» بروجرد نوسازی می‌شوند وی بیان کرد: بنیاد مسکن در انتخاب پیمانکاران نقشی ندارد و با توجه به اینکه عمده متقاضیان توان اجرایی کار را نداشته‌اند و حجم بالا کار ساخت و ساز ناشی از سیل در آن مقطع زمانی و بر اساس تجارب سایر نقاط کشور تنها طی فراخوان در سطح استان و شهرستان‌ها به پیمانکاران اطلاع رسانی شد که جهت اجرای کار با کار فرمایی متقاضیان به روستاها مراجعه و در صورت توافق با متقاضیان کار ساخت و ساز را شروع کنند. رضایی گفت: هم اکنون پیمانکار اعلام آمادگی کرده است در صورتی که متقاضیان مبلغی که بنا بوده به عنوان آورده بیاورند و بنیاد هم باقیمانده وجوه را متناسب با اجرای پروژه آزاد کند و شرایط اجرای کار پیمانکار در روستا فراهم شود کار را ادامه خواهد داد.
وی تصریح کرد: همکاران بنیاد استان و شهرستان قطعاً در راستای وظیفه نظاراتی و تسهیگری خود حداکثر توانشان را در جهت پیگیری امور و اصلاح اختلافات پیمانکار و متقاضیان به کار می‌گیرد.
ساخت مسکن روستائیان روستای قبله بخش طرهان کوهدشت جزء پروژه‌های سیل نیست
حسن قربانی مدیر وقت بنیادمسکن کوهدشت نیز دراین رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه ساخت مسکن روستائیان روستای قبله بخش طرهان شهرستان کوهدشت جزء پروژه‌های سیل نیست و واحدهای مسکونی این روستا در سیل سال 98 دچار خسارت نشدند بلکه براساس قرداد سه جانبه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری و معاونت برنامه‌ریزی اعتباراتی جهت ساخت مسکن محرومین در نظر گرفته شد که از سهمیه حدود 330 واحدی شهرستان کوهدشت 35 واحد به درخواست مردم روستا مربوط به روستای قبله بود.

ندای لرستان

وی افزود: با توجه اعلام مسئولان مربوطه در مرکز باید کارساخت این واحدها جهت رعایت اصول فنی به پیمانکار واگذار می‌شد در همین راستا بنیاد مسکن استان لرستان نیز طی فراخوانی به صورت قانونی اقدام به جذب پیمانکار کرد و بنیاد مسکن نیز بین پیمانکار و متقاضیان نقش تسهیلگر را به عهده داشت.
مدیر وقت بنیاد مسکن کوهدشت عنوان کرد: پیمانکار پروژه ساخت 35 واحد مسکن محرومان روستای قبله کوهدشت طی سه قرارداد با قیمت‌های توافقی میان پیمانکار و متقاضیان کار را شروع کرد.
وی بیان کرد: از تعداد 35 واحد مسکونی روستای قبله بدون اینکه متقاضیان یک ریال آورده داشته باشند تا مرحله اسکلت، سقف و در و پنجره پیش رفته‌اند و هیچ‌گونه مشکلی جهت ادامه کار ندارند تنها سه واحد به دلیل کوتاهی متقاضیان در توافق با پیمانکار و حتی با وجود اینکه هیچ‌گونه آورده‌ا‌ی نداشتند اقدام به مسدود کردن کارت‌های بانکی کرده‌اند و پیمانکار عملا هیچ‌گونه دسترسی به تسهیلات جهت تکمیل این سه واحد ندارد و ساخت این سه واحدهای مسکونی در مرحله فنداسیون متوقف شده است.
قربانی گفت: این که می‌گوییم متقاضیان خودشان اقدام به مسدود کردن کارت‌ها کردند مستندات آن دربانک موجود است و در حال حاضر پیمانکار این آمادگی را دارد که درصورت همکاری متقاضیان سه واحد باقی مانده را تکمیل کند.
وی تصریح کرد: بنیاد مسکن اقساط تسهیلات را با توجه به پیشرفت کار پرداخت می‌کند و ناظر عالیه بنیاد مسکن نیزبر ساخت وساز واحدهای مسکونی نظارت دارد و براساس پیشرفت فیزیکی اقساط به صورت مرحله‌ای پرداخت می‌شود.
مدیر وقت بنیاد مسکن کوهدشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بحث ساخت مسکن محرومین و همچنین واحد های آسیب دیده از سیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون هیچ کوتاهی نداشته و کاملاً شفاف عمل کرده است ای کاش افرادی که اقدام به پخش کلیپ کردند قبل از انتشار از مسئولان بنیاد مسکن توضیح می‌خواستند.
انتهای پیام/645/ی

لینک کوتاه:
https://www.nedayelorestan.ir/Fa/News/232563/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

خدمات‌دهی 19 پایگاه امدادو نجات و کوهستان جمعیت هلال احمر در لرستان

12میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار آبخیزداری در لرستان تخصیص یافت

کشاورزان مراقب کود‌های تقلبی باشند

آب موضوع ملی است و نگاه ملی، عزم ملی و تقسیم کار ملی می‌خواهد

550 هزار هکتار از جنگل‌های بلوط استان لرستان دچار خشگیدگی شد‌‌

لرستان به توسعه و تحول همراه با جهش نیاز دارد

فعالیت 10 کشتارگاه طیور در لرستان با ظرفیت کشتار 22000 قطعه در ساعت

جریمه 36 میلیاردی برای قاچاق فرآورده‌های نفتی در لرستان

مانع اصلی افزایش جمعیت ، فقدان برنامه ریزی جامع در حوزه خانواده است

پاسخ وزیر علوم به چرایی انتخاب زاکانی و قالیباف به عنوان هیات امنای دانشگاه تهران

مدیریت آلودگی هوا با 19 دستگاه است نه فقط شهرداری

فعالیت 10 کشتارگاه طیور در لرستان با ظرفیت کشتار 22 هزار قطعه در ساعت

کشاورزی حفاظتی، مهربانی با خاک و تداوم در تولید محصول

توسعه اقتصادی لرستان بر استفاده از روان‌آب‌ها باشد

خاک بستر حیات است/ضرورت آگاهی از چگونگی کیفیت خاک

افزایش تعارضات خانوادگی سبب افزایش استرس در جوانان می‌شود

لرستان در هفته‌ای که گذشت

«نظام مسائل» محور مصوبات سفر دولت/ مهم‌ترین چالش‌های لرستان چیست؟

واژگونی تانکر حمل ملاس در آزادراه خرم آباد_پل زال+تصاویر

خبر مسرت بخش احداث مسکن استیجاری برای ساکنان جزیره کیش

اتمام عملیات گازکشی 28 روستای دورود تا سال آینده

گازگرفتگی 6 نفر در منزل مسکونی در قنات کوثر

پیشگیری از فساد رویکرد اصلاح ساختار است

امام جمعه خرم‌آباد: جبران کوتاه مدت سوء مدیریت‌ها را از دولت نخواهیم

آزاد راه خرم آباد - پل زال بسته شد

دلیل کمبود حجم آب سدهای لرستان سوء‌مدیریت است

لیگ ملی بسکتبال با ویلچر| تیم‌های راه‌یافته به مرحله نهایی مشخص شدند

فوت دردناک دو نوجوان بر اثر برخورد قطار در لرستان

تحقق اقتصاد چرخشی اولویت نخست سازمان منطقه آزاد کیش

خبر مسرت بخش احداث مسکن برای ساکنان جزیره کیش

اولین عکس از 2 کودک لرستانی که با قطار تصادف کردند

نخستین جراحی پیوند عضو کف دست در لرستان انجام شد

زنگ‌بندی کرونا در 2 شهر لرستان آبی شد

حقوق‌های نجومی مظهر فساد و اشرافی‌گری

تولید سالانه 3 هزار تن عسل در لرستان

انجام نخستین پیوند عضو قطع شده از کف دست در خرم‌آباد

امام جمعه الیگودرز: تفکر بسیجی راه پیشرفت و توسعه است

لرستان / کشته شدن 2 برادر در تصادف قطار

امام جمعه خر‌م‌آباد: تنش آبی فقط در ایران نیست/ دشمن با عملیات روانی قصد دارد مردم را در مقابل نظام قرار دهد

2 نوجوان لرستانی بر اثر برخورد با قطار جان خود را از دست دادند

مطالبه آب منطقی دنبال شود/ کشت‌های آب دوست در مناطق خشک سوء مدیریت است

هماهنگی شهرداری تهران و دولت در سطح بالایی است/ پرچم خدمتگزاری در دستان آیت‌الله رئیسی است

تهران ‌در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل نیست

جزئیات جلسه رئیس جمهور با شهردار تهران/توجه ویژه دولت به رفع ترافیک و توسعه هوشمندسازی خدمات

مطالبه حق آبه لرستان با هوشیاری و دقت دنبال شود

خبر خوش رئیس جمهور برای کلان شهرها

نجات زوج کوهنورد از ارتفاعات دو شاخ

مفاخر لرستان به زبان هنر در کشور معرفی شوند

شهدا با تفکر بسیج،  غیر ممکن‌ها را ممکن ساختند

بسیج یک تفکر جهادی پیرامون همه ارزش‌هاست